איטום מבנים למניעת חדירות מים

גגות הם החלק הפגיע ביותר בבניין. הם חשופים לכל מיני תנאי מזג אוויר ועלולים להיות נתונים לדליפות מים. ישנן דרכים רבות לאטום את הגג שלך וחלקן כוללות זיפות גגות עם זפת, איטום עם יריעות ביטומניות ועוד. חשוב לדאוג לגג שלכם מכיוון שהוא עלול לגרום לנזק גדול למבנה אם לא אטום אותו כראוי.

לרוב משתמשים בשיטת זיפות גגות על מנת למנוע נזילת מים למבנה דרך הגג. שיטה זו גם מגנה על המבנה מפני שריפה וכן מפני חרקים ומכרסמים שעלולים לחיות בחלל עליית הגג. תהליך הזיפות כולל מריחת אספלט חם או זפת פחם על משטח הגג החשוף, ואז ציפויו בחול וחצץ לפני שיוצקים עליו שוב אספלט חם. זיפות גגות יכול להחזיק מעמד כ10 שנים.

את האיטום מורחים בדרך כלל על מפרקי הגג כדי למנוע נזילת מים דרכם. האיטום יכול להיות עשוי מזפת או ביריעות ביטומניות.

ביצוע איטום לגג מונע נזילת מים למבנה. נזילת מים עלולה לגרום לנזקים כמו עובש מהקירות שמסוכן לבריאות, נזק לרכוש שיטפטף עליו מים, נזק למערכת החשמל של הקירות, קילופים בקירות והתפוררות.

כיום נהוג יותר לבצע איטום גגות ביריעות ביטומניות שפחות מלכלכות, לא קולטות חום כמו זפת שחורה ומחזיקות מעמד יותר זמן.

אם יש נזילת מים מאחד מהקירות או התקרה צריך לראות שלא עובר צינור מים באותו מקום. אם כן אז כדאי להתייעץ עם אינסטלטור שיבדוק אם הנזילה משם. בדרך כלל איטום לא תקין של גג או קיר מגלים אחרי הגשם.

במקרה של קיר חיצוני אפשר להגיע אליו עם סולם גבוה, סולם חשמלי או סנפלינג.

אחרי ביצוע עבודת איטום של גג עושים בדיקה שהעבודה מוצלחת. הבדיקה נעשית על ידי הצפה של הגג במים ובדיקה אחרי כמה ימים שאין נזילות.

איטום גג