אנסמבל המחול למשתתפים בני 50 ומעלה

שיתוף פעולה בין בית האופרה בפריבורג (גרמניה) לבין בית מחול שלם בירושלים.

שתי קבוצות יצירה - הכוללות אנשים בגיל 50 ומעלה מרקע לא מקצועי, החלו לפעול בו זמנית - האחת בפרייבורג, בניהולו האמנותי של גרהם סמית, והשניה בירושלים, בניהולו האמנותי של שלומי ביטון.

הפרויקט החל בחודש ינואר 2016 בהנחייתו גרהם סמית שהגיע לשהות של שלושה שבועות בירושלים ועבד עם 12 נשות האנסמבל הראשונות, על ביטוים תנועתיים לנושאים כמו: זהות, מסורת ודעות אישיות על חייהן בירושלים.

החל מחודש פברואר 2016, שלומי ביטון המשיך כמוביל האמנותי של האנסמבל שפועל על בסיס חד שבועי, 2,5 שעות של אימון פיזי-מחולי-תיאטרלי, של חקירה יצירתית קבוצתית, כמו גם חקירה יצירתית אישית. נשות הקבוצה קיבלו משימות שבועויות ("שיעורי בית") - הכוונות שונות לפיתוח יצירות אישיות - וזכו גם למפגשי אחד על אחד עם שלומי. תוצאות המחקר האישי שלהן מרכיב את מופע הסיכום שיתקיים בירושלים ב - 14 בספטמבר 2016.

שלומי: "הן אמיצות מאוד. יש נושא אחד שהוא דומיננטי והוא פריצת הגבולות האישיים שלהן, הוויתור, איבוד השליטה, ההכנעות למצב נתון. "להרפות" עשוי לפתוח אפשרויות חדשות של העצמה עצמית ושינוי. זה לקח קצת מאמץ אך אט אט הן לקחו את עצמם מחוץ לאזור הנוחות שלהם. כיום הן מקבלות את עצמן יותר, זה באופי הצירות שלהן. הן שואפות להביא את המיטב מעצמן, לוקחות בחשבון את היכולות הפיזיות השונות שלהן, בעיות בריאות, סטטוסים חברתיים שונים, אך בעיקר מרגישות את הצורך להיות חלק מקבוצה ולעזור אחת לשניה להתפתח וביחד להגיע ליעד תוך כדי צמצום ההבדלים בינהן. ההתמזגות שלהן יוצרת ישות יצירתית מעוררת השראה".

בחודש אוקטובר 2016, האנסמבל יגיע לגרמניה כדי לפגוש את קבוצת "האחות" שלהם. גרהם סמית׳ ושלומי ביטון יעבדו במשך שבוע על מיזוג שתי הקבוצות על במה אחת בהופעה חדשה שתעלה מספר בפעמים ב- Stadttheater בפרייבורג.

גראהם סמית 'הוא המנהל האמנותי של SoLD - מחלקת החינוך במחול ב- Stadttheater בפרייבורג. גרהם הוא רקדן וכוריאוגרף מקצועי.

שלומי ביטון הוא רקדן, כוריאוגרף ואמן רב תחומי עצמאי מישראל.


הופעות בירושלים / ישראל:

14/09/2016 בשעה 20.30 בתיאטרון הגלריה (רחוב דוד רמז 4)

16/09/2016 בשעה 13.00 בתיאטרון הגלריה (רחוב דוד רמז 4)

תיאטרון הגלריה שבתחנה הראשונה. עלות כניסה 30 ש״ח

לפרטים וקרטסים- 053-3358210

הופעות בפרייבורג / גרמניה:

20/10/2016 בשעה 18:00 בתיאטרון Kleines Haus / Stadttheater Freiburg

22/10/2016 בשעה 21:00 בתיאטרון Kleines Haus / Stadttheater Freiburg

23.10.2016 בשעה 11.00 בתיאטרון Kleines Haus / Stadttheater Freiburg


משתתפות: שנטל כהן, תמי איינשטיין, ג'יין גולברט, אביבה האן, ורדה אינגליס, אורית ליבנה, שרון רותרברג, ג'ודי רשף, ענת שי, ורד לוי אונגר.


אימון וניהול אומנותי: שלומי ביטון

מנהלת הפקה: קתרינה וסיליאדיס

בית הפקות: מחול שלם (MASH)