Mapdance 18, אנגליה

Mapdance 18 מציע קולקציה מגוונת ומפתה של יצירות חדשות מרגשות מאת כוריאוגרפים בינלאומיים ידועים ובעתיד ללהקת Mapdance. הסדרה המרגשת של האמנים השנה כוללת את ניב שיינפלד ואורן לאור (ישראל), הלן פרלור (בריטניה), לורה אריס אלווארז (בלגיה / ספרד) וליילה דיאללו (בריטניה). הלהקה המסיירת של אוניברסיטת Chichester - MA היא קבוצת רקדנים צעירים ודינמיים מאנגליה ורחבי העולם. הרפרטואר המגוון שלהם מציע לקהל תערובת מרעננת של תיאטרון מחול, הומור ערמומי, כוריאוגרפיה מורכבת ומחקרת.

בערב תעלנה היצירות הבאות:

Runway מאת ניב שיינפלד / אורן לאור
השתקפות הנעורים והצורך בהכרה. הרקדנים צועדים הלוך ושוב במסלול ומציגים את הצעותיהם לקהל, ומצפים למשוך את תשומת לבם הישירה. המסלול מעלה שאלות על נוכחותנו ועל הנראות שלנו בעולם, ודן בשאלה מה אנחנו מוכנים לעשות כדי לקבל תשומת לב. ניב שינפלד ואורן לאור יוצרות יחד מאז 2004, ומשלבות אלמנטים של מחול מודרני ותיאטרון פיזי. היוצרים הציגו בפסטיבלים ותיאטראות יוקרתיים רבים, כוללanz Im August (Berlin), Montpellier Danse Festival, The Place (London), Julidans (Amsterdam), Munich International Dance Festival, Nottdance Festival (Nottingham), Rencontres Choregraphique Festival (Paris), Abrons Arts Center (NYC) and many others. ועוד רבים אחרים.

Helen Parlor מאת Propel
Propel נוצר באמצעות תהליך חקירה של קונטקט עם דגש מיוחד על הצורה האורגנית שלה אנרגיה חובקת. היצירה בוחנת את מושגים דירבון, זיכרון המקום והאנשים עם כפייה לקידום, גם אם העמידה היא הדבר הנכון לעשותו. הלן פרלור בילה 20 שנה כמבצעת בחברת Dansconnect Swindon Dance, Motionhouse ו- Panta Rei Danseteater (נורבגיה) לצד יצירת עבודות כוריאוגרפיות ופרוייקטים משותפים. הלן הייתה עוזרת הכוריאוגרפית לטקס הפתיחה של המשחקים הפראלימפיים בלונדון 2010. בעקבות כך סיירה עם יצרתה Close Distance ברחבי עולם וכעת מנהלת את MüTUS, ארגון צדקה במילטון קיינס המתמחה בהופעות מחול, סדנאות ופיתוח תוכניות.

Laïla Diallo מאת Owl Light
פרקטיקה כוריאוגרפית של Laïla Diallo נשענת על סקרנות סביבתית -כיצד אנו יוצרים משמעויות ואת הרצון לחקור באמצעות יצירת מחול, משהו מהאנושיות שלנו. Owl Light מוצא השראה מיוחדת בחקירת משא ומתן על היחד שלנו. Laïla מציגה את עבודותיה ברחבי בריטניה ובעולם ולעיתים קרובות עובדת בתור בימאית תנועה בתיאטרון ואופרה. זוכת מלגה של ריין לכוריאוגרפים (2006), ליילה היתה גם אמנית עמיתה בבית האופרה המלכותי (ROH2), בית האופרה המלכותי (2009-2012). מבין עבודותיה Countless Yellow Chairs, Something About Wilderness , Several Attempts at Taming Beauty, co-created with Mélanie Demers for Skanes Dansteater.
מעורבות בבימוי במוסדות Un Ballo in Maschera (Opera North) Capriccio (Garsington), Candoco Dance Company ועוד.

Laura Aris מאת One Day Three Autumns
מהות העבודה דן בנושא עכשווי אך חוזר על עצמו בהיסטוריה של המין האנושי: קונפליקט. אין דבר מרתק כל כך כמו להיות עד לאדם המוצא פתרון לבעיה. אין דבר משעמם כמו אינרציה רגשית, One Day Three Autumns בונה פואטיקה מסוימת שמסייעת לחקור את הנושא האוניברסלי הזה. לורה אריס היא פרפורמרית, כוריאוגרפית ומורה בינלאומית מוכרת. ניסיון ההופעות שלה כולל עשור בחברות בלהקת המחול הבלגית UltimaVez / Wim Vandekeybus. היא היתה חלק מ Lanonima Imperial ושימשה כ artistic collective General Electrica בברצלונה. כיום היא עובדת כאמנית עצמאית בפיתוח שיטות היצירה שלה. היא מקפידה על שיתוף פעולה עם אמנים אחרים. היא יצרה כמה עבודות סולו ומופעי בשיתוף פעולה רבים.

sneak peek יצירות מאת סטודנטים תואר שני האקדמיה למחול ירושלים
2 אחיות (פרק ראשון) מאת נירית עמרני
הצצה לעולם סוראליסטי בו הגוף נע ללא מגבלות וגבולות. מחקר אודות חופש תנועתי מול מגבלה.

MEDEA מאת רוני הלר
"היחסים אישיים המתקיימים בין בני אדם הם פוליטיים להחריד, כי הם אומרים משהו על היותם חופשיים או נשלטים, על היותם יכולים לפתח מחשבה עצמאית או שאינם יכולים לפתח מחשבה עצמאית, על היכולת שלהם לעשות משהו או אם אינם יכולים לעשות דבר." (אולריקה מיינהוף) .

אופליה מאת אירית ליבנה
אופליה כדמות של אישה עם גורל טראגי שאיננה יכולה לברוח ממנו. מדובר לא רק על ״אופליה הקלאסית״ של שייקספיר, אלא על אופליה מרובת זהויות, אופליה אחת המייצגת אופליות רבות. 

Changing Location מאת מיכל אייזנמן ארואס
These Are The Days Of Our Lives כוריאוגרפיה וביצוע: רות (פרדי) הופמן
מחווה אוהבת לפרדי מרקיורי האחד והיחיד. הנוכחות שלו, ממגנטת ומהדהדת, לועגת לעצמה וחמודה מאוד. מול מחלה קטלנית, פרדי מביע אומץ אדיר, מסירות לאומנות, ללהקה ולמעריצים. ברגישות ובאנושיות ששוברות את הלב הוא נפרד מאתנו בקליפ האחרון שצילם עם קווין.


Begs And Forgiveness מאת אביה סלומון
דרך מפגש בין פנטזיה למציאות, מההתעקשות נמצא הפתרון, כאשר הדמיון עולה מהשטח, כולם עוברים בין המצבים ללא מתח, וגם ללא פתח.