כנס בינלאומי במוזיאון ישראל, בנושא מחול בגלריות ומוזיאונים

בהשתתפות Roberto Casarotto ומנהלי מוזיאונים וגלריות מרחבי אירופה, מובילי המחקר Dancing Museums.

11:00-13:00 פאנל בהשתתפות מובילי הפרויקט – מנהלי המוזיאונים, בהנחיית Roberto Casarotto.

17:00 סדנה מעשית אשר הופקה במסגרת המחקר בהנחיית Liz King לפרטים:

                                  “From the Inside Out“

Looking at paintings from the eyes of the painted

In her workshop, Liz King leads participants into the rooms where paintings and objects command the space. By taking off our shoes and using bare feet, we discover the democracy between self, art work, architecture and the other. Through using simple exercises to open the joints we learn to trust the intelligence of the Body whilst discovering inner and exterior relationships to the space. We begin to inhabit our environment, painting with our skin, streaming the art and creating new, living landscapes. This way our understanding of seeing in museums can alter and enhance our perception of art.

ההרשמה לסדנה מותנית בהרשמה מראש במייל machol.shalem@gmail.com. מספר המקומות מוגבל.

על הפרויקט-

Dancing Museums הנו פרויקט שותפות חדשה המפגיש  חמשה מרכזי מחול אירופיים ושמונה מוזיאונים בעלי שם, עולמי במטרה לחקור דרכים חדשות של אינטראקציה עם קהלים.

מיוני 2015 ועד מארס 2017, חמישה אמני מחול נבחרים, אחד מכל ארגון, יצאו לשנתיים של מחקר ופיתוח ולקחו חלק בתכנית רזידנסי בת  שבוע בכל אחד מהמוזיאונים, במהלכם סופקו הזדמנויות סדירות לשיתופי פעולה עם העמיתים בפרויקט ככל שהפרויקט התקדם. במסגרת הרזידנסי הצטרפו  גם מומחים מתחומים אחרים כגון חינוך, מדיה דיגיטלית ואקדמיה כדי למקד את המחקר ולעודד חשיבה חדשה. לאורך כל הפרויקט, נתמכו אמני המחול על ידי מורשת האמנית בטסי גרגורי, לשעבר מנהלת אמנותית של Dance Umbrella ויו"ר ארגון המחול הבינלאומי Dance4 בנוטינגהם.

מטרת הפרויקט הנה להגדיר וליישם שיטות חדשות לקהלי היעד ולהעצים את המסע שאנשים עושים בעת הליכה בחדרי תצוגת חפצים היסטוריים וחללי אמנות. במסגרת יצירת תשומת הלב של הציבור למחול עכשווי באופן בלעדי וכמדיה תקשורתית, הועלו אירועים כגון סיורים כוראוגרפיים מודרכים, סדנאות פתוחות לקהל ופלטפורמה אינטרנטית, בהם הגיבורים הם האמנים וגם הציבור. האירועים הציבו את הקהל במרכז החוויה, וטשטשו את הגבולות בין הצופה ליוצר. דרכים יצירתיות של שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות גם היא הרחיבה את גבולות מחקר הפרויקט.

באמצעות קידום ופיתוח מקצועי הן של הצוות המקצועי והן של אמנים, Dancing Museums יוצר מרחב למשתפים לפתח את עבודתם, תוך דיאלוג עם מדיות אמנותיות שונות ואפשרות לשתף מיומנויות עם מספר ארגונים, קהלים, צורות עבודה והקשרים מקומיים. לאורך כל פרויקט המחקר התקיימה סדרה של פרזנטציות וסמינרים נושאיים לציבור הרחב.

 

Dancing Museums הגיע לשיאו ביצירת עבודה חדשה, פרפורמטיבית בכל אחת מחמש הערים האירופאיות המדגישה את תפקידה של ההופעה החיה במיקוד ההבנה והמעורבות באמנות.

Dancing Museums מומנה על ידי האיחוד האירופי.

המוזיאונים אשר לקחו חלק בפרוייקט:

Louvre, צרפת

Arte Sella, איטליה

MAC VAL, צרפת

The National Galerry, אנגליה

Musei Biblioteca Archivio, איטליה

Museum Boijmans Van Beuningen, הולנד

Gemäldegalerie der Akademie der bildenden Künste,אוסטריה