פעולה פשוטה מאת יסמין גודר

(המופע סגור)

פעולה כוריאוגרפית בהשתתפות הקהל בעקבות סטאבט מאטר

יסמין גודר לוקחת צעד נוסף במחקר אותו היא מקיימת בשנים האחרונות עם להקתה, של שימוש במדיום המופע ככלי שמחבר את הקהל לעצמו ולמופיעים, כאינדיבידואלים וכקבוצה, וככלי להתבוננות על נושאים כמו הכלה, פגיעות, אינטימיות, הזדהות וחוויה חושית – בזמן אמת. הגיבור הוא הגוף, וחווית הצפייה מתפתחת והופכת לחווית החוויה.

אין זה מופע רגיל, אלא אירוע של חוויה...הרעיון של שיתוף קהל לאורך כל האירוע אינו חדש, אבל כאן באמצעים כל כך פשוטים של פעולה אחת הצליחה גודר ליצור רגעים של קסם." (רות אשל, הארץ)

"רגע של מגע, אמון וקשר, פנינה קטנה ונדירה, קצה תקווה." (סמדר שפי, החלון)

“התחושה שהמשיכה להדהד בי, גם אחרי המופע, הייתה שזכיתי לחוות ולהעניק רגע של חסד." (עידית סוסליק)

"יסמין גודר בודקת את גבולות המחול. כדי לחוות את המופע החדש ”פעולה פשוטה”, על הקהל לקום ולהיות שותף ליצירה. המפגש בסטודיו הפשוט הופך לטקס מקודש של אבל, חוויה שעוברת דרך הראיה, השמיעה והגוף" (ענבל כהן חמו, סלונה)

קרדיטים:

כוראוגרפיה: יסמין גודר
יעוץ אמנותי: איציק ג'ולי
מופיעים משתנים ושותפים ליצירה:  טל אדלר-אריאלי, שולי אנוש, אדו טורול מוטלס, ארי טפרברג, אופיר יודלביץ, דור פרנק, איילה פרנקל, אורי שפיר
עיצוב חלל ותלבושות: גילי אבישר
לחן, שירה ונגינה: תומר דמסקי
עיצוב תאורה: עומר שיזף
הפקה ואדמיניסטרציה: אינגי רובין, מרכז תרבות מנדל
גיא הגלר, סטודיו יסמין גודר
סיורי חו"ל: גל קנטי ודלית איתי, as is presenting arts
צילום: תמר לם

העבודה הוזמנה על-ידי פסטיבל B-Motion, בסאנו דל גראפה; הפקה של מרכז תרבות על-שם ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל בהנהלת אינגי רובין, במסגרת תכנית אופרה ומחול; תודה למוזיאון בית אורי ורמי נחושתן