ערב מרתון יצירות מקור

 

Dancing from other מאת לילך אורנשטיין 

נוצר במסגרת ארט אקסלרייטור- תכנית לבוגרי בתי ספר גבוהים לאמנויות בשיתוף עיריית ירושלים
בחיים אנו עוטים מסיכות המשקפות חלקים שונים של זהותינו לסביבה. דווקא כשהפנים גלויות אנחנו שאננים למה שנסתר מתחת לפני השטח. ואולי דווקא עם מסיכות, כאשר יצר הסקרנות מתעורר, אנחנו מקבלים הצצה עמוקה יותר לעולמו הפנימי של האחר.

לילך עוסקת ביצירותיה בשאלות זהות וחוקרת את דילמות האינידיבודאל אל מול החברה - השפעת החיצון על הפנים בעיצוב וגיבוש האני העצמי. יצירתה מושפעת מדרכי ההתמודדות של פרידה קאלו ויונה וולך עם המציאות החברתית של חיהן.

בעולמנו הנורמות המקובלות רומסות את הקולות האינדיוודאלים ויוצרות תזמורת של קולות מושאלים הבוקעים מפיך כאילו "מישהו אחר מדבר מגרונך" (יונה וולך- ציפור).

מלחין: עודד קרן
אמנית הרב תחומית: רוני ברות
רקדניות: אירן קמישב, שי אשכנזי
מלווה אמנותית: ענת שמגר

סטריאוטיפית מאת סיגל ארמוזה

חמש נשים בוחנות נשיות בתוך ומחוץ למרחבים תנועתיים ורגשיים קונבנציונליים, ומתבוננות בגוף האישה דרך פרגמנטים תנועתיים המזככים רגשות ומצבים נפשיים באופן שמתנער מתיוג על פי מין גיל תקופה מקום ומחשוף. עיסוק בפיזיות לא מעובדת של אייקונים גבריים/נשיים, תוך התמקדות באגן הנשי כחומר גלם המייצר אבחנה מגדרית בעלת משמעויות וייצוגים.

רקדניות שותפות ליצירה: דקלה רז׳בסקי, מאיה בר יעקב, טלי מזרחי, אביגיל מייזל, סיגל ארמוזה
ניהול הצגה: לילך אורנשטיין
ניהול חזרות: דורית לוי
עריכה מוסיקלית: עמית ארמוזה

קטע מהעבודה נוצר וזכה במקום ראשון בפסטיבל יצירות מבית 2017-18, מרחב מחול ובשיתוף עיריית ירושלים. היצירה הוצגה במסגרת חממה ליוצרים, מרכז מחול שלם, 2017.

Yoanna’s Cell Phone  מאת ובביצוע יואנה בליקמן 

ביצירה זו, המרחב הדיגיטלי הוא הבסיס ליצירת המרחב הבימתי והתנועתי. היוצרת יואנה בליקמן נולדה וגדלה בפריז ועלתה לארץ בגיל 19. עבודה זו נבנתה בעקבות קיטוע בשיח הטלפוני בוואטס אפ בין יואנה לאביה. כאשר אבא שלה שגר בפריז, לא מפסיק לשלוח לה קטעי ווידאו על פוליטיקה ואנטישמיות, יואנה קוטעת את השיח ומפנה אותו לקהל שלה כאשר היא מגיבה דרך גופה לקטעי הוידאו שהיא לא מסוגלת לראות.יואנה ממחישה את המרחב הדיגיטלי שנוצר ב'וואטסאפ', ומגשרת על הבמה בין הסלון של אביה בפריז לבין הסלון שלה בירושלים. הרהיטים שכאילו נלקחו מדירתו של אביה תלויים מן התקרה כמו מובייל. היא משתמשת בשפות שיש ברשותה : עברית, צרפתית, מחול ושפה צילומית, כדי לייצר תקשורת מחודשת מעבר לזרות ולניתוק התרבותי והפיזי בינה לבין אביה.

תלבושות: פרנסואז קוריאט
עיצוב תפאורה: (אני בימים הקרובים)
יעוץ עיצובי: רננה אלדור
ליווי: סיגל ברגמן, שלי פלמון, שלומי ביטון

נוצר במסגרת תכנית רזידנסי מרכז מחול שלם בחסות מועצת הפיס וארט אקסלרייטור- תכנית לבוגרי בתי ספר גבוהים לאמנויות בשיתוף עיריית ירושלים

Milk factory  מאת סופי קרנץ 

משתתפות: אדר ריקליס, עדי פלד, פרי לוסטיגר
טבע
חיות
אוכל
משחק
צורך
פשוט
מקור
טבעי
חיבור
אדמה
אמא

תודה להיכל התרבות נס ציונה ולמרכז מחול שלם
נוצר במסגרת תכנית רזידנסי מרכז מחול שלם בחסות מועצת הפיס.