אי הנחת של יצורים מכונפים, אישקט/116 סיבות

אישקט/ 116 סיבות מאת מעין ליבמן-שרון ויערה ניראל

שיתוף פעולה בין כוראוגרפית, אמנית וידאו ומדענית ננוטכנולוגיה הוליד יצירה החוקרת את נקודת הממשק בין הניכור הטכנולוגי למצב החרדה הקיומית האנושי. הגוף החי נבחן מתחת לעדשת המיקרוסקופ- מוגדל, משוכפל, מפורק ויוצר עולם מולקולרי מסובך, קרוב להפליא למציאות הכאוטית שאנו חיים בה.

אישקט/ 116 סיבות' הינה עבודת מחול ווידאו (דואט לשתי רקדניות עם הקרנת וידאו חיה) הלוקחת את השראתה הראשונית מהתהליכים הדינמיים והקינטיים שמאפיינים את תנועת חלקיקים ננומטרים ומהצורניות המשתנה של תאים בגוף האנושי, וחותרת לעיסוק בחרדה ובדאגה קיומית.

דימויי הוידאו המוקרנים על הרקדניות מייצרים חלל נגטיבי, תלת מימד ומסגור חדש של התנועה בחלל, התנועה של הרקדניות מפוסלת בעזרת הווידאו ויוצרת משמעות חדשה בממשק בין אמנות המסך לגוף הנע.

העבודה נוצרה במסגרת פרויקט 'ננוארט' - המשלב אמנות וננו מדע. ביוזמת האוניברסיטה העברית, עיריית ירושלים, מרכז מחול שלם, הזירה הבין-תחומית ומעמותה. 

וידאו, צילום, עריכה, עיצוב גרפי וחלל - יערה ניראל
כוראוגרפיה: מעין ליבמן-שרון
שותפה ויועצת בתחום המדעי: ד"ר עפרה בני
רקדניות יוצרות - מיה רשף, ארין שנד
ליווי אמנותי - רובי אדלמן
שותפות ליצירת המקור: מיכל אגסי, לורה קירשנבאום
מוסיקה:  Terry Riley , הלחנה ועריכת פסקול: עמית בן עטר

 

*אי הנחת של יצורים מכונפים מאת ובביצוע עדי שילדן וניר וידן

עברית היא שפה 'סקסמניאקית', כתבה יונה וולך. שפה עם כללים שיטתיים ונוקשים של זכר ונקבה, ואף שם עצם, שם תואר או נטיית פועל אינם יכולים להתחמק מכך. בעבודה זו אנחנו מבקשיםות להמיס את ההבחנה המגדרית, לאתגר ולטשטש את גבולות העצמי ואולי אף ליצור מרחב של חופש להגדרה עצמית, מרחב שבו יכול הגוף לנכוח מבלי להיות כפוף לתבנית כזו או אחרת. 

עיצוב תלבושות: הילה שפירא
מוסיקה: תומר דמסקי (Be Your Husband – Jeff Buckley)
עיצוב תאורה: עומר שיזף
ליווי אמנותי: סהר עזימי

העבודה נוצרה במסגרת פסטיבל "זירת מחול 2016" של הזירה הבין תחומית בירושלים ובתמיכת מפעל הפיס, מועצה אזורית מנשה - אולפן רותם, קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות וביה"ס לאמנויות המחול של מכללת סמינר הקיבוצים.

 

​*​המופע כולל עירום חלק​י​
משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים אינם תומכים במופע זה​